Jump to content
Sign in to follow this  
hawx87

Legenda umarła

Recommended Posts

Nic nie zostało z dawnego Iłka, i nic go nie zastąpi. to wszystko jest  jeden i ten sam Rise of flight, ten sam dźwięk silnika, strzałów, silnik fizyczny, menu i efekt trzęsienia kamery, jak było w rise of flight od 6 lat... Wciskają ciemnoty że nowy silnik, fizyka.... Porażka. szkoda słów. Po prostu się zawiodłem,

Ps. nie ma różnicy czy masz ikone zainstalowanego ROF czy BOS bo jak klikniesz będzie to samo...

Nic dodac nic ujac. Lipa jak cholera. W buty moga sobie wsadzic

zalosne obietnice warunkowane sukcesem. Nie bedzie go

tak jak nie bedzie frontow. Jak mozna s........c cos co kiedys dzialalo,

tak sie konczy jezeli jedynym celem jest liczba sprzedanych kopii.

Z tego co czytałem to nie wciskali że bedzie to nowy silnik i fizyka a jedynie zmodyfikowany silnik ROFa - i tak faktycznie jest.

Jak na razie to pomijając grywalność, grafikę itp rzeczy to ja mogę się jedynie przyczepić że ciągle obcinają szkopski sprzęt żeby wiadomo to co ruskie było najlepsze. Nadal żyją propagandą i to jest widoczne w BOS tak samo jak było w Il2. Także można powiedzieć że nastąpiło pewne przeniesienie legendy i nie całkiem umarła :P

Kurczę! Gdyby nie to że jestem sam pilotem i fanem Iła, to że spędziłem najlepsze lata mojego życia z jego poprzednią serią oczywiście wliczając ich wymiociny o nazwie Cliffs of Dover, to szczerze żałuje wydanych 3 stów, na wczesną wersję... nie jest tego warta! W fazie testowej powinna być do pobrania za darm. Daje sobie głowę obciąć, że jak się pojawi na półkach cena nie przekroczy 150zł, tylko że w bardzo mądry sposób ogarnęli temat jak nakarmić wygłodniałe zombie za wczasy. Porównując nawet strony "www" Rof'a i Bos'a są takie same, niedługo się zapełnią pojedynczymi samolotami do kupienia, i będzie tego tyle, iż łączna kwota możliwych dodatków wyjdzie ponad 800 zł, porównując do ceny wszystkich możliwych, razem wziętych istniejących  pierdów w RoF, Skończyły się czasy kiedy to kupowaliśmy płytę dvd i po instalacji cieszyliśmy się wszyscy długimi, długimil latami, poza tym jeżeli myślicie moi drodzy że silnik fizyczny jest super hiper, to jesteście ciężko w błędzie, porównując do realiów z jakimi mam styczność prawie na co dzień, to przeciągnięcia samolotu są tak ciężko przesadzone że aż głowa boli, aż strach machnąć drążkiem (nie rozumię czemu wszyscy opóźniają reakcję rzucając suwak sprzężenia zwrotnego i mnożnik opóźniając sobie reakcję...) Dla mnie najbliższą fizyką idącą ku realiom była seria do il2 1946. czemu tego nie zostawili poprawiając jedynie grafikę! Została tylko nazwa ku pamięci to jest wszystko tylko i wyłącznie 777studio, gdzie się podział O. Maddox, 1C i Ubisoft!

Ps.

To dopiero początek cen i płatności, niedługo po wydaniu będzie: kup mapę kup samolot, uzbrojenie, coś co cię wyróżni i szalika nie zapomnij bo doda ci to większą manewrowość w misjach...

• Upvote 2

To czemu nie grasz w WarThunder ponoć to kopia ił-a dawnego ? Tak pozatym to zobaczymy co będzie się działo po wydaniu gry, co zrobi community, a na co pozwolą wydawcy gry. Nic nie jest jeszcze przesądzone.

Edited by Zaknafein
  • Upvote 1

War Thunder nie jest do końca symulacją zjadłem na nim zęby.... samolot lądując nie posiada żadnej amortyzacji, a tylne koło jest po prostu na sztywno przybite nie obracając się wokół osi, więc nie istnieje tam kołowanie w miejscu, zauważyłem że nie ma sensu tłuc już w niego na joyu w misjach arkadowych bo przy ubiciu 5/7 samolotów dzieciarnia na myszkach zjada Cię z wynikiem końcowym 11/15 zniszczonych samolotów,a na realistycznych brakuje tych detali wymienionych wyżej i jeszcze ciut, ciut ważnych funkcji, dodatkowo czeka się na dołączenie serwera jak na Boskie zmiłowanie, za 50 zielonych o wiele więcej oferuje ROF. Poza tym wszyscy powariowali na punkcie efektu wylizanego cukierka na powierzchni samolotów, nie ważne czy to opony czy poszycie, co jest nie zgodne z realiami, nawet z fabryki wychodzące świeżynki miały taki mat na sobie, że piloci piłowali na nich paznokcie czekając na wywołanie przy starcie. Maszyna która powstała w 1942 jak miała szczęście i kilkaset wylotów do zakończenia wojny nigdy nie była tak wypolerowana przez powietrze, to nie polerka dural na Mustangach...Znając życie osób które dokonały zakupu gry przeje się im to szybciej niż trafi na półki, A jeżeli chodzi o rocznik i Stalingrad to było tych samolotów na tej bitwie znacznie więcej niż te 10 które rzucono jak psu kość. To nie oto chodzi, że gnoje to ile wejdzie za moje wydane w to pieniądze i że spodziewałem się czegoś więcej za te 300 zł, tylko to, że oni nakręcą biednych ludzi, którzy zaufali wierze kościoła czczącego serię IŁ, naobiecują koszałki opałki, cuda niewidy, a później się zmyją bo będzie ich gonił następny termin bo w między czasie studio drapie grafikę lochów  na jakiegoś nowego RPG'a .

PS. od kiedy przy 400 km/h skrzydła składają się jak szmaty....?

• Upvote 1

silnik fizyczny, menu i efekt trzęsienia kamery, jak było w rise of flight od 6 lat... 

Niestety. Co mnie najbardziej dobija to znikające obiekty gdy odlecisz od nich na dany dystans. Jeszcze gorsze są te które się doczytują jak wlecisz w ich obszar, nierzadko powodując pół sekundową przycinkę. 100% kopia tego co mamy w RoF.

Mogliby chociaż przyjąć politykę cenową z RoFa :).

Edited by marklar

Idę o zakład, że w kampanii będziemy mieli totalnie puste lotniska i dopiero jak się do jednego zbliżymy na odległość rzutu beretem to zespawnują się na pasie startowym samoloty przeciwnika gotowe do startu.

A jakie masz ustawienia graficzne Marklar, na niskich to się nie dziwię że tak jest, im są wyższe tym z daleka lepiej widać.

Wracając do "Legendy" obecny IL nie inspiruje do tego miana. To że ten sam tytuł to tylko "chwyt marketingowy" a pozatym grałeś w końcu w tego BoS-a Hawx, bo w innym topiku nie możesz się do gry zalogować jeszcze. Mam nadzieję że nie długo ;)

Edited by Zaknafein

Dlatego nie przejmując się kolejnymi "rewelacjami" spod znaku dziennika "tfurcuf" spokojnie dalej używam CloD mod TF, oraz IL-2 4.12.2 stock na wirtualnych wojnach i IL-2 1946 HSFX / expert, okazjonalnie Falcona BMSa...

Kampanie są... wirtualne wojny są... turnieje są... Nie ma co się "przejmać" ;p

Niby szkoda paru złotych, ale z perspektywy czasu i tak wiem, że wydałbym je na ten tytuł, ot choćby po to by samemu się przekonać jak to działa.

Trzeba czasu.

Wszystkich błędów nie wykluczą, ale nie ma co od razu się frustrować i obrażać na ten skądinąd przereklamowany tytuł :].

A jakie masz ustawienia graficzne Marklar, na niskich to się nie dziwię że tak jest, im są wyższe tym z daleka lepiej widać.

Full max, wyższych się nie da :). Zarówno w RoFie jak i BoSie. To nie kwestia zasięgu widzenia. Ten silnik tak już działa, że akcja dzieje się tylko tam gdzie jest twój samolot. Nie ma tak jak w starym Iłku gdzie samoloty po walce wracają na swoje lotniska. Jak się za bardzo od nich oddalisz to po prostu znikną.

Ich respawnowanie się jest jeszcze bardziej irytujące. Lecisz na misję offline, nie wiesz czego się spodziewać na swojej drodze do celu. Nagle gra pauzuje na ułamek sekundy i już wiesz, że właśnie coś się w twojej okolicy pojawiło. Zabija to całkowicie element zaskoczenia. 

Edited by marklar

Brawo panowie! Takim zachowaniem na polskim forum, tylko odstraszacie nowych pilotów.

Niema nic lepszego jak =Krokodyle_Łzy_PL=.

@Black'u nikogo nie obraziłem, słów wulgarnych też nie użyłem.

Po prostu taki jest już nasz Polski naród, pieniaczy i marud. Nie mam zamiaru przekrzykiwać innych.

Róbcie co chcecie, ale ja takiego zachowania nie pochwalam.

Dzisiaj pierwszy i ostatni raz spojrzałem na nasze ojczyste pod-forum.

To co tu się dzieje to po prostu masakra

Piloci z prawdziwego zdarzenia też ciężko marudzą i to bardzo! :biggrin:.... Bo Jakiś tam zespół zabrał się do tego tak a nie inaczej i tankuje paszom oborę dla świń!!! To oni marudzą na każde niedociągnięcie, że muszą poprawić to co s...... bo inaczej tego się nie da normalnie opisać, a nie my! Bo goni ich następny termin i muszą już w między czasie ogarniać gierkę całkiem innego pokroju...Od niedawna jest moda na wypuszczanie nieskończonych tytułów dla odbiorców, chcieli wrażeń to mają, więc o co biega? Skoro tak to czemu nikt nie narzekał, nie marudził i nie mieszał z błotem, Forgotten Battles, Pacific Fighter, Ace Expansion pack, Pe-2 Peshka i 1946??!!, czemu to kosztuje 300zł skoro nieporównywalny ogrom pracy,wręcz nie do opisania i porównania z tym co mamy teraz przed sobą  była seria do 1946, która w trakcie wrzucenia na półki Empiku nie przekraczała kwoty 90 zł w dniu premiery?

Bo robili to sami fani, podkreślam chorzy na tym punkcie zapaleńcy, tacy jak my, amatorzy jak i profesjonaliści, czerpiąc satysfakcie, że jest naprawdę co pokazać i się tym podzielić, że sprawi im to większą przyjemność niż pieniądze za sprzedane egzemplarze!

PS.

Skoro twierdzisz że za granicą nie wieszają psów to może wrzucić Ci kolego filmik, na którym bodajże jakiś Brytol został zbanowany bo wrzucił na forum 1C filmik na którym dobitnie pokazuje zniesmaczenie do Cliffs of Dover, i rozjeżdża zakupioną edycję kolekcjonerską swoim motocyklem?

To oni robią masakrę a nie my, za 3 stówy to ten cały IŁ powinien jeszcze wiązać buty i kolacje szykować...

Tyle na ten temat!

Ali, masz rację, nie obraziłeś nikogo personalnie, ale sugerowanie bólu %$#%$ ze względu na czyjeś skądinąd trafne uwagi jest po prostu nie na miejscu i katalizuje kontry.

Nie wiem, kto Cię niby przekrzykuje...

Obrażanie się to... aaa z resztą rób co uważasz ;].

Hawx, jak wspomniałem we wcześniejszym wątku.

Raportuj błędy w wyznaczonych miejscach.

Ty wiesz jak to wygląda, inni doświadczeni gracze również, ale kolejne posty tutaj nie zmienią gumowatego FMu, opóźnień itp. nie realistycznych zachowań.

Jeżeli chcesz ukierunkuj złość tam gdzie powinna trafić, a nie zostawiaj jej na naszym podwórku. Tutaj producentów nie uświadczysz...

Chill out. :cool:

Jestem ciekawy do tych co jeszcze tutaj siedzą, jak zmieniły się wasze odczucia w stosunku do Sturmovika po 4 latach?

On 7/13/2018 at 9:43 AM, todeskvlt said:

Jestem ciekawy do tych co jeszcze tutaj siedzą, jak zmieniły się wasze odczucia w stosunku do Sturmovika po 4 latach?

Ja gram od 2015, wcześniej grałem (i dalej) w il-2 Cliffs of Dover. Z jakiegoś powodu polskie społeczności płaczą o wszystko, tu im się cena nie podoba (bo najlepiej za darmo wszystko powinno być) czy porównywanie gry z 2001(która była lata rozwijana) do takiej z 2014 też jest chore. Gry w 2001 kosztowały po 99zł.. sam pamiętam w 2007 kupowałem wiedźmina po 99zł. Taki był rynek a 99zł to była dużo, teraz gry robi więcej ludzi, więcej pracy trzeba a symulatory też swoje kosztują. Każda duża gra kosztuje teraz ponad 200zł (i tak taniej niż IL-2). Wiele razy devsi mówili że jest ich mało, ostatnio nawet by więcej było zrobione, zatrudniają firmy trzecie do robienia nowych modeli.

Gra w porównaniu z 2015 a 2018 zmieniła się mocno, tysiące ulepszeń i poprawek, nowe mapy, samoloty, dźwięki i efekty. Najbardziej śmieszą mnie teksty gdzie chwalą 1946, gra której bliżej do war thundera niż symulatora. Na tamte czasy to było coś ale teraz? Sam wole Cliffs of Dover od BoS, ale devsi odwalają świetną robotę. Nie ma co zwracać uwagi na ten hejt, ludzie nie potrafią zakodować sobie w głowie najprostszych rzeczy, nie od razy da się zrobić "dzieło sztuki", 2 gry trzeba było żeby powstał wiedźmin 3 z taką jakością a teraz cyberpunk 2077. A ludzie oczekują, że z niczego powstanie IL-2 z wszystkim co oni sobie wymarzą. Na przykładzie City Interactive, pamiętam jak za dzieciaka kupowałem ich gry w kiosku po 9,99.. takie fajnie małe gry, które na dzień dzisiejszy były by hejtowane na każdym kroku ale była z nimi fajna zabawa, terrorist takedown, rajd na berlin itp. Dzięki temu, że ludzie to kupowali a czasy były takie, że niewielu miało internet a gra za 10zł cieszyła, dziś w dobie wyprzedaży każdy chce jakość battlefielda za 10zł. Dzięki temu, że ludzie kupowali, firma robiła lepsze gry, po 50zł jak SAS czy Ghost Sniper aż była w stanie robić gry z wyższej pułki jak GS3 czy Lords of the Fallen.

Tak samo jest z IL-2, dzięki temu, że ludzie to wspierają (i dzięki Bogu, że polska nie ma dużego wpływu na rynek, bo z takim nastawieniem gra by upadła zanim by wydali moskwe) dziś widzimy tryb kariery, posówamy się w kierunku zachodnim a już niedługo pacyfik. Jak ktoś chce zostać w grze z 2001 gdzie mapa to płaska zielona tekstura, gdzie miasta to kilka domków a czasem płaska tekstura jak z google maps to jego wola, jeżeli nie dochodzi do takich ludzi ogrom pracy w tworzeniu np takiej mapy jak Kuban vs mapy podobnego rejonu w 1946.

Więc moje odczucia z 2015 do 2018 zmieniły się na jeszcze lepsze, jest to jedna z niewielu gier jakie płace pełną cenę, bez wyprzedaży, każdy dodatek to pre order i jeżeli w ciągu następnych lat wydam na nowe dodatki i samoloty premium nawet kilka tys złotych, to było warto.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 3