Jump to content
Sign in to follow this  
=LG=Blakhart

Model lotu

Recommended Posts

Odpaliłem BoSa po raz kolejny.

5 min.

I kolejny raz tyle wystarczyło, żeby nabrać obrzydzenia na następny tydzień.

Dopóki oglądam tą grę z widoku zewnętrznego mam pozytywne odczucia.

Siły na samolotach tworzą się pod wpływem jakiegokolwiek ruchu sterów pomijając masę, a także związane z tym opóźnienie.

Siła bezwładności działa w prawidłowy sposób jedynie w figurach pionowych, a to i tak w bardzo przemodelowany sposób.

Coś jakbym leciał 3 tonowym samolotem z niemalże całkowitym brakiem zapasu ciągu.

Z kolei zmiana kąta natarcia, czy ruch sterem kierunku to coś jak zabawa plastykowym modelem z silniczkiem spalinowym, który w 0,01 sekundy może zmienić kierunek lotu.

Odpaliłem tydzień temu też War Thunder, żeby zobaczyć jak wygląda po kilku "paczach".

3 minuty...

Potem sprawdziłem czy Mustang nadal kosztuje ~40 dolarów na DCSie.

...

...

...

Odpaliłem HyperLobby.

"All in all" znalazłem się na wirtualnej wojnie : Mist of War...

Czekam na następny piątek, 5 min jakoś wygospodaruję...

Fakt, jakoś dziwnie biorą się za to wszystko. Mnie by zależało przede wszystkim na uzupełnienie niezbędnych braków w samolotach, tak aby mogły być grywalne dłużej niż 10 min.

Edited by ikeos

Przecież to tylko gra, co wy chcecie że by to był statek kosmiczny ? Robią na tyle na ile potrafią i na, a ile mogą sobie pozwolić. Nie jestem ekspertem lotnictwa, a samoloty z WW2 są dla mnie brzydkie. Silnik gry, pracownicy, programiści i terminy, to wszystko ma znaczenie. Oni się nie nastawiają tak jak w DCS gdzie jedną grę robią od ilu ? 20 lat nie wiem i jeszcze wypuszczają 3 wersje tego samego tytułu. Tutaj mają terminy ograniczony zasób ludzi no i "kasa".

A zresztą i tak pisanie na forum angielskim nic nie da tak było z RoF-em i tak będzie z BoS-em, oni mają swoje widzimisię.  ;)

S!

Nie jestem znawcą lotnictwa i nie kupiłem Iłka w pre-orderze, ale... poczekajmy na wersję finalną :) Tak jak wspomniał Frog, liczą się pieniądze i dotrzymanie terminów. Jeśli obiecali nam, że premiera gry będzie wiosną to chłopaki muszą wszystkie samoloty, interfejs i inne pierdoły zrobić do tego terminu. Dlatego uważam, że trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście nie znaczy to wcale, że trzeba siedzieć cicho, wręcz przeciwnie, trzeba im zwracać uwagę na te wszystkie rzeczy i jeśli goście rzeczywiście pójdą w stronę community to będzie git.

A zresztą i tak pisanie na forum angielskim nic nie da tak było z RoF-em i tak będzie z BoS-em, oni mają swoje widzimisię.

Było aż tak źle??

Pozdrawiam

Edited by -=302sq=-karnalooch

W RoF-ie jest kilka samolotów które wymagają poprawek do FM, chyba już od 3 lat kilku użytkowników sieje poruszenie, aby coś z tym zrobić, jednak żadnych efektów nie ma do tej pory. Kiedyś była sytuacja że dużo osób grających w SP uskarżała się do przekręcania silnika w se5a, wtedy tylko zareagowali, ucięli moc w samolocie i tyle. Ponoć teraz jest taki jaki był w rzeczywistości, ale ja w to nie wnikam.

S! 

Edited by 1PL-Frog-1Esk

Model lotu bardzo nierówny. Z jednej strony całkiem realnie udało im się oddać fazę kołowania, startu i lądowania. W powietrzu zaczyna być już gorzej. Samoloty pod wpływem ruchów sterami bujają się jak okręty na morzu można by powiedzieć że pływają. Pojawia się też efekt gumy albo sprężyny przy użyciu steru wysokości ( samolot powraca prawie że do  pierwotnego toru lotu przy użyciu steru wysokości i natychmiastowym powrocie do neutrum). Niby to troche zniewelowali w 109 ale dalej efekt ten występuje. Najgorzej jak na razie dla mnie ma się właśnie 109.  Poza efektem sprężyny jest potężny moment żyroskopowy widoczny przy oddaniu drążka do przodu. Samolot wykonuje od raz szybką beczkę - tak jakby miał zamontowany 1300 konny silnik rotacyjny z przodu a nie rzędówkę.  Jeszcze gorzej jest ze sterem kierunku  -  przy wciśnięciu pełnej nogi samolot od razu wykonuje szybką beczkę (korkociągową). To wszystko powoduje że samolot ten jest zaprzeczeniem jakiejkolwiek stabilności w locie. Każdy ruch sterem powoduje kołysanie albo sprężynowanie nosa. Sloty jak na razie to tylko efekt wizualny no i to też otwierają się tylko przy stałej określonej prędkości chyba 220 km/h niezależnie od kąta natarcia skrzydła - totalna bzdura.

Ruskie latadła ciężko na razie rzetelnie ocenić ponieważ nie wprowadzono jeszcze trymu steru wysokości. Efekt szybkiej beczki przy użyciu steru kierunku jest również jednakże nie jest aż tak ekstremalny jak w 109. Jest może trochę lepiej jednak pływanie nosa również mocno zauważalne. Trudno ocenić czy jest efekt sprężyny bez trymera steru wysokości.

Najlepiej chyba udał im się model lotu Ju 87. Ster kierunku zachowuje się dużo lepiej - można zrobić całkiem prawidłowy ranwers co raczej nie jest możliwe w takiej 109 czy Laggu. Efekt sprężyny jakby mniejszy, ale też trudno ocenić przy braku trymera.

Także na pewno mają jeszcze sporo do zrobienia przy modelu lotu. Mam poważne obawy czy zrobią to jak należy znając już trochę ekipę 777 z ROFa. Widać że jest potencjał w silniku modelu lotu ale tylko od nich zależy czy tego nie zmarnują.

Dodam jeszcze, że podoba mi się  to w jaki sposób samoloty lądują w tej grze. Jest to całkiem realistycznie odwzorowane i przypomina już lądowania w realu. Do tej pory w pewnym stopniu udało się to jedynie w P-51 DCS  pozostałe simy są bardzo uproszczone w tej kwestii nawet CLOD.

W tej sesji nie liczyłbym na to. Bąkali coś jedynie o QMB.

Teraz bardziej jednak kręci mnie nowy update do CLODa.  Kierowcy latających maszynek made in Germany będą jeszcze bardziej zachwyceni 109 to będzie prawdziwy Mercedes z silnikiem Porsche :P

Edited by Kwiatek

Kurcze własnie robiłem czysty system i wywaliłem CLODa ale może się jeszcze skuszę. Problem taki że za małe mam SSD żeby wszystko ci mnie interesuje naraz pomieścić. Tak BTW to mogliby w Clodzie zrobić jakąś wirtualną wojnę bo jednak to śmiganie w te i z powrotem nad kanałem trochę się nudzi.

Multi by się przydało, żeby zobaczyć jak ten nowy iłek będzie działał z większą ilością maszyn. Clod to klasa pod tym względem a tu się boję że będzie bieda. Kiedy Kwiatek będzie ten nowy patch Fusiona ?

Edited by CyC_Benito

Pucz planowany jest na piątek jak nie nie wyskoczy jakiś poważny babol.  Z 20mm to nie wiem o co comone - nie moge tego znaleźć.

Niestety jak dla mnie przegięli pałę z osiągami mietka w porównaniu do spita mk1 to objeżdża go jak chce.

Przetestowałem Yak-1. Nareszcie postęp. Aktualnie uważam że Yak-1 ma najlepszy model lotu.  Jedyne co mi się nie podoba to działanie ruddera, które też jest przesadzone ale już lepiej niż w takim 109. 

Także jest nadzieja że jak inne fightery zrobią na poziomie Yaka-1 to modele lotu będą całkiem niezle.

Hey.

Także jest nadzieja że jak inne fightery zrobią na poziomie Yaka-1 to modele lotu będą całkiem niezle.

Pytanie jakie należy zadać - to dlaczego nie zrobili tego do tej pory ?

To jest lotniczy sim - modele FM i DM to powinna być podstawa. Mogli zrobić bylejaka w dobry sposób ? Mogli. To znaczy, że mietek był zrobiony "po łebkach" czy co ?

A zresztą i tak pisanie na forum angielskim nic nie da tak było z RoF-em i tak będzie z BoS-em, oni mają swoje widzimisię.  ;)

Gdyby to było tylko "widzimisię". Oni mają "konkretne" i "wiarygodne" dane - oczywiście niedostępne dla każdego kto mieszka na zachód od Buga ...;-)

Nakłanianie i przekonywanie ludzi radzieckich do zmian w temacie II wś przypomina próbę sprzedaży wody święconej w piekle ...

Przerabiałem to przy okazji min. ADW.

Ja czekam na Fw. Przez ostatnie parę lat latania online przekonałem się , ze oni mają jedną fobię o imieniu Focke Wulf. Zobaczymy co dostaniemy - wtedy obraz będzie pełniejszy.

Ramm.

Hey.

Pytanie jakie należy zadać - to dlaczego nie zrobili tego do tej pory ?

To jest lotniczy sim - modele FM i DM to powinna być podstawa. Mogli zrobić bylejaka w dobry sposób ? Mogli. To znaczy, że mietek był zrobiony "po łebkach" czy co ?

Ramm.

Widać ich kod matematyczny pasuje bardziej do yakolotów niż do szkopskich maszynek :P

Mi się wydaję że z samolotu na samolot wychodzi im coraz lepiej.   Mietek po prostu był pierwszy i wyszedł jak wyszedł no i do tej pory go nie dociągnęli do poziomu ostatnich samolotów. Przynajmniej taką mam nadzieję że to poprawią.

Za Jaczka to muszę ich pochwalić. Lata to jak prawdziwy samolot wreszcie i nie zauważyłem jakiś dziwnych czy nienaturalnych zachować w locie. Może jeszcze nad działaniem ruddera jakby popracowali  aczkolwiek jak ustawiłem krzywe bo nie zauważyłem że mi się zresetowały to jest już całkiem nieźle.

Przy gwałtownym oddaniu drąga nie robi jakiś fikołków jak 109 no i jak się kopie rudder to też już nie kręci szybkich beczek. Po za tym jest stabilniejszy na sterze wysokości od 109. Ładne przeciągnięcia w zakrętach - czuć tego stalla i nie wywala się od razu na plecy.  Naprawdę to to fajnie lata i kręci akrobację.  Przypomina mi trochę Zlina 526F w akrobacji, nawet w Jaku jak w Zlinie podczas pionu w ranwersie trzeba podtrzymywać lewą nogą -  no i prawidłowo bo śmigło kręci się w tą samą stronę. Także takie niuanse pokazują że model lotu ma jednak coś z reala.

Edited by Kwiatek

No ciekawe co dziś przyniesie dzień i czy partia pozwoli prać się po ryjach w MP czy znowu coś im wypadnie :D. Ciekawe też jak to będzie wyglądać wydajnościowo i czy pozwolą coś grzebać w tych graficznych presetach. Na tą chwilę wg mnie z każdym kolejnym tygodnie działa to coraz gorzej. 

U mnie jest wszystko wporzadku, ale nie wiem jak to będzie w MP, przy dużej ilości graczy i tych wszystkich danych które lecą łączami. Na pewno MP będzie, pytanie tylko czy będzie dostatecznie miejsca, aby wbić na serwer, może okazać się że 64 to z mało przy tylu chętnych.

Mnie interesuje tylko ekspert ustawienia serwera.

Na ta chwile to jedno wielkie gowno nawet chyba Clod jak wyszedl to lepiej dzialal niz to na mutli :D. Ciekawe co z tym zrobia bo na ta chwile jest dramat.

Cześć wszystkim,
podobnie było z RoF, gdy wyszedł - raz, że było w zależności od wersji 2-4 samoloty flyable, a do tego w multi były jedynie coopy, brakowało dokumentacji do edytora misji i była dostępna wielka mapa frontu zachodniego. Dla pecetów sprzed pięciu lat, gdy tytuł wychodził, to było nie lada obciążenie.

Tutaj tytuł jest jeszcze w przygotowaniach i na pewno coś poprawią i zoptymalizują.

PS: Czy oni czegoś nie zmienili w zachowaniu samolotów na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy ? Wydaje mi się, że LaGG jest teraz troszkę lepszy w prowadzeniu. Dopiero znalazłem chwilę, żeby polatać na QMB i jest różnica.

PS: Czy oni czegoś nie zmienili w zachowaniu samolotów na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy ? Wydaje mi się, że LaGG jest teraz troszkę lepszy w prowadzeniu. Dopiero znalazłem chwilę, żeby polatać na QMB i jest różnica.

Nie wiem, mam wrażenie, że trochę grzebali przy Mietku. Powoli człowiek się przyzwyczaja do tego bujania, ale brak trymów trochę przeszkadza online. Tak samo jak brak licznika amunicji czy paliwa ...

Ramm.

Mietek raczej lata jak latał. Ciągle buja, wykręca szybkie beczki przy oddaniu drąga lub kopnięciu w pedał. Totalna kaszana jak dla mnie.

Wszystkie samoloty mają problem z nadsterownym rudderem - większości z nich po kopnięciu w pedał samoloty wykręcają szybkie beczki. a najbardziej podatny na to jest mietek. Yak-1 juz jest o wiele lepiej zrobiony i najbardziej poprawny z nich wszystkich. Całkiem miło się lata i jest to już zbliżone do reala chociaż rudder ciągle troche nadsterowny.

Viks pisał że może poprawią F-4 przy okazji prac nad modelem lotu G-2. Oby tak zrobili bo jak nie to jakaś porażka będzie.

Myślę, że wystarczająco dużo ludzi zwróciło już uwagę na te elementy by zrozumieli, że trzeba to poprawić ( co mnie cieszy ).

Ogólnie dużo lepiej to wygląda niż powiedzmy miesiąc temu, ale nadal za długo się w to pograć nie da ;p.

Potem sprawdziłem czy Mustang nadal kosztuje ~40 dolarów na DCSie.

Mistrzu, załóż sobie alert w Steam Prices albo dodaj grę do listy życzeń na Steamie. Co dwa, trzy miesiące jest obniżka i DCS Mustanga można dorwać za kilkanaście ojro (w święta było po 12) i już dawno bym miał kupione, gdyby nie to, że po prostu mój sprzęt tego sima nie uciągnie. :)

Hey.

Czy ktoś wie lub może się domyśla ;

1. - kiedy poprawią model lotu F4 ? Tak aby latanie nie przypominało stylu "pijanego mistrza" ? Tak, aby mietek w nurkowaniu nie podnosił nosa do góry (mimo joy'a na maksa w dół) ?

2. - kiedy będzie działało trymowanie Bf'a ?

3. - kiedy będą działały liczniki amunicji i paliwa ?

4. - kiedy (i czy w ogóle) będzie możliwość samodzielnego ustawienia grafiki ?

W temacie o ostatnim updejcie to przezywają orgazm n/t skinów i możliwości malowania kill'i na burtach.

Ramm.

Chyba coś mi się obiło że trymy robi ktoś z "zewnątrz". Ale kiedy będzie to skończone - nie wiem.

Będą działać jak skończą grę. Pytanie powinno być, kiedy jest planowana premiera gry. RoF-a też dopracowywali przez jakiś czas. Generalnie każda gra nie jest skończona, gdyż zawsze można coś poprawić, bądź inaczej zrobić. Zadajesz nam takie pytania Ramm jak by ktoś z nas pracował dla 777.

Zadaj te pytania na angielskim forum, a najlepiej wyślij maila do któregoś z panów co pracują dla 777.

S!

Edited by Zaknafein

Będą działać jak skończą grę. Pytanie powinno być, kiedy jest planowana premiera gry. RoF-a też dopracowywali przez jakiś czas. Generalnie każda gra nie jest skończona, gdyż zawsze można coś poprawić, bądź inaczej zrobić. Zadajesz nam takie pytania Ramm jak by ktoś z nas pracował dla 777.

Zadaj te pytania na angielskim forum, a najlepiej wyślij maila do któregoś z panów co pracują dla 777.

S!

Nawet gdyby ktoś z Was pracował dla 777 to i tak by nic nie powiedział :ph34r:  Takie by były warunki kontraktu jak podejrzewam :biggrin:

Pytam tutaj, bo na angielskim forum jest jak zwykle bicie piany w stylu "great update, thanks", dużo wątków o niczym -  a konkretów mało.

Spróbuję na angielskim forum, może coś odpowiedzą.

Ramm.

Hey.

Jestem w szoku :o: zapytałem i odpowiedzieli ...

Trymy nie pracują, ale ... pracuje i ich rolę pełni "adjustable stabiliser" :P

Odnośnie wskaźników - cisza :biggrin:

Ramm.

Hey.

Czy ktoś wie lub może się domyśla ;

1. - kiedy poprawią model lotu F4 ? Tak aby latanie nie przypominało stylu "pijanego mistrza" ? Tak, aby mietek w nurkowaniu nie podnosił nosa do góry (mimo joy'a na maksa w dół) ?

2. - kiedy będzie działało trymowanie Bf'a ?

3. - kiedy będą działały liczniki amunicji i paliwa ?

4. - kiedy (i czy w ogóle) będzie możliwość samodzielnego ustawienia grafiki ?

W temacie o ostatnim updejcie to przezywają orgazm n/t skinów i możliwości malowania kill'i na burtach.

Ramm.

1. Może poprawią przy okazji G-2. Ale nic pewnego. Dowiemy się pewnie za tydzień jak wyjdzie G-2. Jeżeli będzie latał podobnie jak F-4 to znaczy że nie mają zamiaru nic poprawić.

W nurkowaniu 109 podobnie jak Spit samoczynnie wybierał nos do góry także albo trzeba było użyć tryma/zmiana kąta statecznika albo mocno naciskać na drążek. To akurat jest prawidłowo wymodelowane.

2. 109 nie miał trymera tylko zmianę kąta zaklinowania statecznika poziomego. Także w BOS jest to zrobione prawidłowo.

Co do reszty to już twórców trza pytać.

Sam jesteś ciekaw kiedy zrobią trymy do ruskich latadeł bo na razie kaszana jest ciężko się lata nie mówiąc o celowaniu i strzelaniu.

No i martwi mnie działanie ruddera jeżeli tego nie poprawią we wszystkich samolotach to model lotu zjechany będzie.

Edited by Kwiatek

Bezwładność w osi X została nieco poprawiona jakieś 2 tygodnie temu, nadal nie jest to ideał, ale F-4 zachowuje się poprawniej i jest znacznie stabilniejsze.

Łagg, za to bardziej lubi klapy w walce, nawet aż za bardzo, bo ruscy już podłapali, że nie zacinają się i dalej powielają prymitywne zagrania ze starego iłka. ;p

Niestety nadal samoloty nie chcą słuchać się steru kierunku i celowanie prędkości poniżej 250 km/h przypomina wsadzanie klucza w zamek po pijaku co nie do końca jest realistycznym "ficzerem"...

Ale odnośnie modelu lotu i naszych subiektywnych ocen to problem leży także w nawykach...

Stary iłek przyzwyczaił rzesze ludzi do latania w próżni bez wpływu działania mas powietrza, stabilnego "sterylnego" lotu oraz precyzyjnego prowadzenia  w pionie na około granicznych kątach natarcia przy prędkości.

Nie ma co oczekiwać "fly by wire" One-O-nine eF-4 made in IL-2 1946.

To se ne vrati pane Havranek...

Czołem trochę wypadłem z obiegu - gram w coś innego online ale widzę że robota idzie naprzód i chciałem sprawdzić jak teraz wygląda sytuacja. Mam dwa pytania: czy server multi jest 24/7 czy jakoś inaczej i czy jeśli nie sciągałem tak myślę że z 10 ostatnich wersji to trzeba instalować na nowo ?

Dzięki siedzę w fabryce i nie mam jak na bieżąco sprawdzić. Ikeos jak masz chwilę to napisz czy wydajnościowo jest lepiej i czy coś poprawiają FMa czy klepią nowe modele ?

Pod względem wydajności jest  poprawa i to znaczna, a w ostatnim patchu został poprawiony model lotu dla wszystkich samolotów.

Poza 109 lata to jak latało czyli do bani.

Witam, co waćpan powie o aktualnym modelu lotu?

Polatałem tylko chwile.

Widać że nad rudderem troche popracowali w szkopskim sprzęcie. Teraz działa mniej więcej tak jak w ruskich sklejkolotach. Przynajmniej w 109 nie robi głupich szybkich beczek przy kopnięciu w pedał. W 190 troszke jescze gorzej ale też jest jakaś poprawa.

Ogólnie według mnie rudder we wszystkich samolotach ma za dużo efektu rolla przy maksymalnym wcisnięciu. Samoloty za szybko obracają się dookoła osi -  mozna zrobić ładną beczkę używając tylko ruddera bez lotek. Także to jest skopane. Samolot powinien przejść raczej w spiralę do ziemi przy maksymalnym wychyleniu ruddera.   Duzo lepiej zrobili w w DCS gdzie działa to mniej więcej jak w realu.

Nadal przy szybkim oddaniu drąga niemieckie samoloty kręcą korkociągowe beczki i przechodzą do odwróconego korkociągu. Totalna bzdura. Jakoś ruskie latadła są pozbawione tej przypadłości nie wiadomo dlaczego ( albo może wiadomo).  DCS znowu tutaj wypada bardziej naturalnie i realnie. P-51 przy szybkim oddaniu drąga po przekroczeniu krytycznego ujemnego kąta natarcia skrzydła pop prostu wpada w stalla ale nie wykonuje durnych beczek. Tak powinien się właśnie zachować samolot.

Nie wiem czy coś zmieniali z osiągi Foki nie sprawdziłem jeszcze tego.  W każdym razie przed updajtem Foka miała zbyt słabe wznoszenie i przyspieszenie co oczywiście jest między sobą zależne. Słabe wznoszenie to i słabe przyspieszenie. Znając dane z reala to Foka powinna we wznoszeniu być porównywalna z Yak-1 i La5 i lepsza niż Lagg-3.  Tutaj Foka jest najsłabsza i gorsza nawet niż Lagg-3. Totalna bzdura - znowu Ruscy zrobili z Foki second hand fighter.

Dobrze że obcięli troche roll rate w 109 i Yak-1.  Niestety w La5 i LAgg3 nadal na poziomie Fw 190 aczkolwiek pisali że LAgg-3 nie dotykali to chyba to jeszcze poprawią moze i wtedy także w LA5.