Jump to content
Sign in to follow this  
=LG=Blakhart

Model lotu

Recommended Posts

300 - 350 km/h , I zakres prędkości - samolot stateczny, stabilny.

Bf-109 F, samolot dostosowany i zaprojektowany z myślą o walce powietrznej, czyli niejako "dopuszczony" do akrobacji mówiąc żargonem lotniczym.

Lot ( w miarę... ) prostoliniowy, wprowadzenie do lotu odwróconego (plecowego) odepchnięcie drążka i nadanie ujemnego przeciążenia, kąt pochylenia "na oko" 30-40` bez brutalnego sterowania i ślizgu, silnik nie gaśnie, mamy ciąg.

Prędkość nie spada poniżej 200-150 km/h, gdzie moglibyśmy podejrzewać przeciągnięcie...

Wniosek ?

"Nierealistyczne" to zbyt słabe określenie dla tej kompletnej bzdury.

No chyba, że doczytali się w swoich źródłach, że One-O-Nine tak miało...

No i teraz koledzy, dobije was dokumetnie!

Definitywnie przekreślam BoS'a, tak wygląda właśnie po dzisiejszej świeżej poprawce. Stwierdzono że patch przyniesie coś co było niemożliwe czyli da się latać bez skrzydeł.. poniżej mój świeżo nagrany film, zapraszam!

https://www.youtube.com/watch?v=nKt3qAy3yIM

To nie pacz. Było tak już od dawna, wiecej, w Rofie też maja miejsce takie kwiatki.

Zabawne, że wszyscy od gry oczekuja cudów. Niestety gier symulacyjnych w rozumieniu oddania wszystkich niuansów nie ma, przynajmniej ja nie znam.

Jak wychodził Rof to myslałem, że jest spory postęp w stosunku do starego iłka. Pozornie tak było bo większe róznice między samolotami, szczątki samolotów

posiadajace dalej swoją fizykę, mozliwośc ustawienia predkości wiatru na róznym pułapie i takie tam.

Tylko, że to nie o to chyba chodzi i nie liczyłbym na bóg wie co. Wbrew często ostatnio tu i ówdzie prezentowanym opiniom nie jest to dywersja dzikich kacapów

żeby udowodnić swoje przewagi technologiczne, których nie było oczywiście. To jest taki a nie inny silnik, to z niego wynikaja te głupoty. Krótko mówiąc nie jest

on żadną rewolucja i przełomem, przynajmniej takie mam zdanie po kilku latach RoF-a i  co widac w BoS. Jaki interes miałby Jason w końcu Amerykanin

aby promować rosyjskie samoloty w grze? Zarówno On, jak cała ekipa głównie zainteresowana jest naszymi portfelami a konkretnie jej zawartością i niczym wiecej,

to samo interesowało Ola. Jest pewien element, balans, ale to jest proste do osiagniecia. Parametry dla sowieckich maszyn bierzemy z danych fabrycznych i tyle,

po co mają robić cokolwiek wiecej? Przecież przewaga szkopów i tak będzie. Inaczej zrobili w RoF-ie z Se5a, ludzie głównie singlowcy płakali, że atakując z przewagi wysokoci

bardzo łatwo jest przekręcić silnik. Co zrobiono? Dokonano odpowiedniej zmiany i problem zniknął, tylko wraz z nim zniknęła prędkośc wznoszenia, nie zmieniajac parametrów pozostałych maszyn.

I moze mi ktos powie, że był to sabotaż? Nie, to głupia gra w której jedna zmiana pociąga kolejne, efektem jest latanie bez skrzydeł, nierealne zachowanie w różnych zakresach predkości.

To wszystko  bym olał, nie jestem i nie chcę być pilotem, mam to w nosie, ale ta gra zanosi sie na totalny niewypał jeżeli chodzi o grywalność podobnie zresztą jak RoF, i to jest smutne.

Dobrze mówisz Bro! powinni się wszyscy zjednoczyć i pokazać na jakimś głównym topiku, że wypinapy ciężko tyłek na nich! z drugiej strony istnieje prawo konsumenta i rozwiązywanie umów na odległośc, stawiając na tym iż produkt nie spełnia naszych oczekiwań i nie jesteśmy usatysfakcjonowani z zakupu do czego mamy pełne prawo :D

Hehehehe, i w tym problem. Większość jest zachwycona. Jak napiszą, że nie ma nic nowego do pokazania to wielu i tak im dziękuje. Pytam za co?

Na te wszystkie problemy jest jedno panaceum, nie kupowac i nie grać, albo akceptować to co jest z niewielkimi wariacjami. Fundamentów nie ruszą bo nie mają mozliwosci.

Takie jest moje zdanie. Ja na 100% juz nigdy nie kupię u nich żadnych dostępów, a kolejny tytuł jak kupie to po tym jak zredukują cenę o 50%, a zrobia to szybciej niż się spodziewamy.

Na rofa ludzie wydali włącznie ze mną 40 euro a juz za kilka miesięcy było za free, co dostałem w zamian? Jedą furę która kosztowała 5 dolców, interes życia i niezwykła chojność.

Nie mam żalu, jestem dużym chłopcem, spoko, te 90 dolców też przeżyję, ale juz nigdy wiecej. Sądzę, że wielu ludzi z którymi się latało fronty w starym iłku też tak zrobi, tylko tak mozna prowadzić rozmowy, portfelem.

Ja to bym chcial zeby mi tak wszyscy klienci w pracy dziekowali. I jak sprawy nie rozpatrze na czas , zeby mi mowili 'prosze sie nie spieszyc ja poczekam'.

Nie wiem czy sledzicie ostre zalamanie nerwowe kolesia o ksywie Siggi , ktory dostal bana na forum za placze ze 109 jest za slaby, koles tak grubo pojechal ze chce skarge na Jasona skladac w jakiejs tam agencji.

Link na smiecha , ostro jedzie po naszym amerykanskim dobroczyncy.

http://www.bikechatf orums.com/viewtopic.php? t=293991&postdays=0&postorder=asc&start=0

Musicie sobie sami skleic tego linka w wyszukiwarce.

Pozdro z Polski.

Edit: ale numer , nie da sie linka wkleic do tego forum bo zaraz zmienia na I love BoS.

Edited by Don_Kojote

Cóż poradzić, ciężko jest wymyślić jakiś dobry koncept na symulator lotniczy. W tego typu grach się lata i nic więcej. Małe zainteresowanie tego typu grami też robi swoje. Mniej graczy to i mniej funduszy na rozwijanie produktu, silnika fizycznego i inne. RoF pokazał jak wcisnąć trochę więcej grosza od ludzi, i inni teraz powoli wprowadzają taką samą politykę sprzedaży, gorzej dla nas.

No ale "lepszy rydz niż nic"

S!

:popcorm:  

Wygląda jak jedno z graficznych uproszczeń Digital Nature i tyle - pewnie skrzydła dalej są, przynajmniej w dużej części, ale popsułeś je tak bardzo że silnik gry nie wie jak je narysowac i rysuje je jako urwane, razem z taką jaką ma animacją odpadania. Zdarzało sie to już w RoF - zwłaszcza w Eindeckerze który zamiast lotek miał wypaczane skrzydła i system całe skrzydła traktował jak lotki - wystarczyło stracić linki od lotek żeby system stwierdzał "przestaję rysować lotki bo uszkodzone" i można było lecieć i lądować Eindeckerem z niewidzialnymi skrzydłami.

Swoją drogą Sztukas był wytrzymały i był w  stanie lecieć bez  dużych kawałków skrzydeł... Rudel twierdził że kiedyś trafił we mgle skrzydłem w brzozy i na lotnisko wrócił z wielkimi dziurami i pieńkiem tkwiącym w skrzydle. 

Trochę nomen omen  szukanie dziury w całym  :salute:  .

Edited by Trupobaw

@Hawx Mam nadzieję, że nie obrazisz się jak to wrzucę na "ogólne" forum. Bawiłem się przednio :) .

~S~ 

Pewnie bracie!

traktujcie to jako freeware.

Ps

wrzuciłem to do głównej obory na forum, i stwierdzili, że nie widzą nic nadzwyczajnego, że śledzili film 3-krotnie i nic.....porażka!

hawx87: chyba nie do końca odczytałeś ironię w mojej wypowiedzi z tą 3-krotnością;)

Trupowab: Niewidzialne skrzydła? Można i tak... To jak działa ten silnik widać wyraźnie w momencie urywania się drugiego skrzydła, kiedy samolot obracał się wzdłuż osi podłużnej i nagle w jakiś magiczny sposób przestaje się obracać. 

Digital Nature - Cyfrowa Natura to to chyba tylko z nazwy jest.

Apropos symulacji i tej sceny ze Stukasem - podstawowy problem silnika symulatora to... nie do końca dopracowana realna fizyka lotu. Owszem, zasymulowano bardzo wiele elementów, ale czy to leci szwab czy ruski nie ma tak na prawdę znaczenia do lotu jako takiego.

Samolot bez skrzydeł robi potężnego kreta i tyle. I każdy symulator modeli, jak np. Phoenix czy Real Flight pokazują dobitnie działanie sił natury. I tego mi brakuje w takich produkcjach.

Co z tego, że widzę odciski palców mechanika na nitach albo rysy po brudnej szmatce po czyszczeniu pleksi jeżeli sam samolot potrafi się zachowywać nierealnie w takich ekstremach?

Wystarczy spytać pilota regularnie latającego żeby potwierdził ten fakt.

Wydaje mi się, że tu nastąpiło przegięcie autorów w stronę wizualną kosztem realizmu. Nie przeczę, że samolot może lecieć z urwanym kawałkiem skrzydła, ale nie bez nich!!!

Wystarczy rozrysować wektory sił takiego samolotu, gdzie jest środek parcia, ciężkości i już z tego tylko będzie wynikać, że to bujda na resorach.

hawx87: chyba nie do końca odczytałeś ironię w mojej wypowiedzi z tą 3-krotnością ;)

Trupowab: Niewidzialne skrzydła? Można i tak... To jak działa ten silnik widać wyraźnie w momencie urywania się drugiego skrzydła, kiedy samolot obracał się wzdłuż osi podłużnej i nagle w jakiś magiczny sposób przestaje się obracać. 

Digital Nature - Cyfrowa Natura to to chyba tylko z nazwy jest.

Odnośnie twojej wypowiedzi na temat obracania się samolotu wzdłuż osi... Ja trymowałem to cały czas statecznikami i

W Clodzie też tak było ale chłopaki z TF są kumaci i dorobili parę liniej kodu i już sobie tak nie da rady polatać.

Lot jest możliwy z oderwanym kawałkiem skrzydła natomiast bez skrzydła tym bardziej obu wiadomo rakieta do gleby.

Może coś z tym zrobią jeszcze. W końcu trzeba przyznać że jednak sam silnik jest całkiem niezły jeżeli chodzi o fizykę świata. ( zderzenia, oderwane kawałki uszkadzające samolot, oderwane kółko które potrafi potoczyć się z górki po czym ładnie się obalić z zachowaniem wszelkich prawideł)..

Wiem że w CLOD jeżeli chęci starczy TF ma zamiar jescze udoskonalić fizykę uszkodzeń - np. zasymulować opory skrzydłą i utratę siły nośnej w zależności od uszkodzeń i oddzielić oba płaty.

Także na pewno jest to do zrobienia i w BOS.

Widać że twórcy BOS kiedy ich się dobrze pociśnie coś tam starają się poprawić.

Na razie jak dla mnie wciąż DCS górą pod względem zachowania maszyn w powietrzu aczkolwiek BOS też jest niezły i ma potencjał.

Mi wystarczy jak poprawią w Foce wznoszenie i przyspieszenie wtedy ruskie niech lepiej nie wzbijają się w powietrze hehe

Edited by Kwiatek

No pewnie, jak w starym iłku. Tam dopiero był szał. Bf i Foka poprostu nie miały oporów. Nie wydaje mi się żeby zrobiono to tutaj.

Kwiatki ze skrzydłami będą, bo są cały czas nie poprawione w RoF, moim zdaniem to wynika wprost z silnika.Wprowadzasz pewne parametry, które parę spraw zmieniaja.

W RoF-ie tez nie kazdym samolotem można było bez skrzydeł latać. To jest gra nic więcej, zabawa. Tez bym chciał zeby było to mozliwie najwierniej oddane ale nie bedzie, bo to zwyczajnie nie mozliwe.

Jak można napisać kod który bedzie wszystko modelował dokładnie od iszaka do mustanga? Niech mi ktos powie jak. Można wprowadzić dane dotyczące predkości max, promień skrętu itp.

Ale nie bedzie gwałtownego kora bez ostrzeżenia w foce, odrywajacych się płatami pokrycia skrzydeł w jaku, przeciez mityczny mietek tez nie mógł sobie nurkowac bez konsekwencji na pełnej pycie bo finał był tak ze trzy metry w glebie.

Generalnie są pierdoły i one bedą, są i  w kłodzie. Bf ma przyspieszenie na prostej jak ferrari a spit jak taczka, gdzie tak było? Małe oddanie wajchy silnik się krztusi, na jakiej podstawie to zostało wymodelowane?

Wszystko to sa gierki zwykłe nic więcej, dwa dni temu latałem duele na parchu, myślę że 3/4 pilotów w czasie wojny padło by ze zmeczenia albo zasnęło po kilku minutach, ale my co tam, dawaj wywijać fikołki.

I co, to też jest symulacja? Bzdura na resorach. Wkurza mnie jednak to, ze ktos robi testy, poswięca czas bo po to był chyba ten wczesny dostep (oczywiście zaraz za sciągnięciem kasy) a oni jak w amoku, wszystko jest zajebiście,

nic nie bedziemy zmieniali jest cacy. Mi wystarczy jak bedą fronty.

Zauważcie ja pozostałe samoloty bujają się wzdłuż osi podczas kręcenia beczek, w przeciwieństwie do foki, samolot podczas robienia beczek jest dosłownie przebity wzdłuż osi kijem i obraca się jak kurczak na rożnie bez żadnych bujawek na boki! tak Tak samo w przypadku ciągnięcia drąga do siebie podczas odwróconej beczki, ruskie ciągną ładnie w przeciwieństwie do niemieckich które wpadają w absurdalny korkociąg, następną rzeczą jest kołowanie i start, nie wiem jak bardzo ale dla mnie sciąganie samolotu przez moment żyroskopowy jest przesadzone o co najmniej 300%! 

Panowie.

Tak dla przypomnienia.

Sprzeczanie się między sobą, walka na argumenty, cytaty z książek oraz filmiki nie prowadzi do niczego.

Raportujcie problemy w stosownych do tego miejscach. 

Luźna wymiana poglądów wskazana. ;)

Zasady ortografii i interpunkcji obowiązują, jeżeli ktoś nie ma "polskiej" klawiatury, pisze z telefonu brak polskich znaków nie jest problemem, lecz bezładny słowotok już tak.

Ali, jeden z Twoich postów schowany, nie potrzeba by ktoś przyjął to zbyt dosłownie i poleciał z kontrą. Niewielu nas na razie z tej polskiej społeczności, szkoda byłoby się od początku szarpać między sobą. :cool:

Mimo, że producenci gry utrzymują, że jest ona w iluś tam procentach zrobiona, to podejrzewam, że dopiero po roku będzie można w nią na przyzwoitym poziomie zagrać.

BTW

Porównywanie zachowania w locie kilkunastu tonowego samolotu z dwoma silnikami odrzutowymi ( --> patrz moment, reakcja ) , a co za tym idzie ze stosowną nadwyżką ciągu, do zachowania kilku tonowego tłokowego samolotu z okresu WW II jest bezsensowne.

Historia zna potwierdzone przypadki bezpiecznego powrotu samolotów z poważnie uszkodzonym płatem, lecz ich stosunek do sytuacji w których maszyny, a wraz z nią piloci dynamicznie urozmaicili krajobraz bez efektywnego telemarku skłania ku twierdzeniu, że udany lot w miarę prostoliniowy bez skrzydła jest raczej niemożliwy...

..., a zaistniałe wyjątki jedynie potwierdzają regułę.

:)

Zmykam, ADW rusza, a na "froncie" jakoś mi lepiej niż przy "biurku"...

:biggrin: :biggrin: :biggrin:

=LG=Blakhart, on 01 Sept 2014 - 15:36,

I tutaj popieram Cię w 100%!

Nie ma co tu nawet porównywać  F-15 do ledwo utrzymującego się w powietrzu samolotu z wiecznie przegrzewającymi się "garami". Po pierwsze ciąg na którym może stanąć w pionie,, po drugie awionika, nie wspominając już o "Fly by Wire", to tak jak by porównywać auto PRL'u z concept car'em lub super car'em, który nie dość że zapewni maksymalne bezpieczeństwo to i sam zaparkuje, W F-15 było oczywiste że przepaść tą zatąpi i wyrówna kilkutonowym ciągiem, a piloci są szkoleni, przez różnego rodzaju warianty zagrożeń i symulacji.... Nie będę się rozpisywał, ale wiem osobiście coś na ten temat.... :P

Ps.

I bez drugiego skrzydła też by wylądował, powierzchnie i tunele jakie wytwarza  F-15 na kadłubie to 67% powierzchni nośnej wraz z usterzeniem pomijając skrzydła, w moim przypadku, w którym wam pokazałem na nagraniu, mieliśmy całkowity brak siły nośnej, bo owiewki kół nie dopuściły by ciśnienia pod siebie przez zawirowania jedynie pogłębiając moment żyroskopowy.

Witam, Tygryski  :help:

Jeśli, ktoś jest jeszcze na bieżąco, bym był wdzięczny za uwagi na dzień dzisiejszy. Czy coś poruszyło Wasze lodowe serce? :cray: